HABERLER

HARRAN KAYMAKAMLIĞI YÖRESEL GİYSİLERİ ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİ

01 copy.JPG

-HARRAN KAYMAKAMLIĞI YÖRESEL GİYSİLERİ ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİ

-BEZ BEBEK YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ VE SERGİSİ PİAZZA’DA

Şanlıurfa’nın otantik dokusunu en güzel şekilde yansıtan Harran ilçesinde, Kaymakamlığımız tarafından düzenlenen ve yöresel kıyafetlerin konu edildiği “Bez Bebek Yarışması”nın sergisi Şanlıurfa Piazza AVM’de gerçekleşecek. Serginin açılış töreninde dereceye giren eserlerin  sahiplerine de ödülleri dağıtılacak.

Kaymakamımız Sayın Temel Ayca, protokol üyeleri ve halkın katılımıyla, Piazza AVM’de 21 Nisan Cuma günü saat 16.00’da açılışı gerçekleşecek sergi, 3 gün süreyle ziyaretçilerin izlenimine açık olacak. Sergide, yarışmaya katılan 200 adet bez bebek arasından seçilen 50 eser sergilenecek.

Kaymakamlığımızın yöre kültürünü tanıtmak amacıyla gerçekleştirdiği yarışmaya, 180 kişi, 200 adet bez bebekle katıldı. Yöresel kıyafetlerin konu edilmediği eserlerin değerlendirilmeye alınmadığı yarışmada, jüri üyeleri,  ilk 3 derecenin yanı sıra 3  mansiyon ödülü ile bir de jüri özel ödülüne layık eseri tespit etti.

Birinciye 3500 TL, ikinciye 2.000 TL, üçüncüye 1.000 TL ve mansiyon ödülü sahiplerine de 500’er TL para ödülünün verileceği yarışmanın ödül töreni, açılışın hemen ardından gerçekleşecek. Harran yöresel giysilerinin bez bebeklerle ölümsüzleştirildiği sergi, 21-22 ve 23 Nisan günleri Piazza AVM'nin ortak kullanım alanında gezilebilecek.